İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

OKULUMUZ HAKKINDA

 

Özel Konya Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi geleceğe güvenle bakan, aydınlık, girişimci ve başarılı sağlık personelleri yetiştirmek üzere 223 öğrencisi ile 2011-2012 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır. Beşinci eğitim yılına giren okulumuzda toplam öğrenci sayımız 810’dur.

Okulumuz 35 derslik, 4 laboratuar atölyesi, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 okul kütüphanesi ve konferans salonu ile eğitim-öğretime ve öğrencilerin öğrenim durumlarına müsait bir durumdadır.

Okulumuzda 1 müdür,1 müdür yardımcısı, 42 öğretmen görev yapmaktadır.

 

VİZYONUMUZ

Tüm çalışanların; eğitim ve öğretimin kalitesini ve verimliliğini arttırmak için gelişime katkı sağladığı ve öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir okul ortamında; Yönetim bilimini verimli ve etkili kullanan yöneticiler, alanları ile ilgili konularda kendilerini en üst düzeyde yetiştirmiş ve geliştirmiş olan öğretmenler, sürekli başarıyı hedef alan öğrenciler.

 

Kısacası Özel Konya Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci olmaktan, çalışmaktan, ona ve topluma hizmet etmekten gurur duyan çalışanlar olmasını sağlamak.

 

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin amaçlarını temel unsur sayarak; çağın ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, öğrenci merkezli öğretim materyallerinin geliştirilme sürecine yardımcı olmak, eğitim teknolojilerinin etkili ve verimli kullanılmasını sağlamak, planlı ve sürekli gelişimle beslenen okul kültürünü yaygınlaştırarak; öğrencilerimizin bilgi, beceri ve davranışlarını yine öğrencilerin ilgi, istek yetenekleri doğrultusunda bireysel ve sosyal gelişimlerine ve mesleğe yönlendirilmelerine hizmet etmek.

 

ÖZEL KONYA LOKMAN HEKİM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ